Про храм

Храм св.муч.Татіани м.Черкаси

Будівництво храму.  Як це було?

Престол храму святої мучениці Татіани було освячено 21 травня 2014 року. Чин освячення звершував митрополит Черкаський і Канівський Софроній. Будівля, де розташований храм, знаходиться на території Черкаського державного технологічного університету.

З благословення його преосвященства та за підтримки учбового закладу будівництвом опікувався о. Олександр Пилипенко. Зі слів о. Олександра, необхідність вікриття духовного осередку православної віри для студентів виникла вже давно. Керівництво університету пішло назустріч, а ректор університету пообіцяв допомагати у здійсненні цього задуму. У зв’язку з обмеженнями у фінансуванні було вирішено пристосувати одну з будівель, які знаходяться на території університету, провести необхідні роботи з реконструкції, для того, щоб вона слугувала приміщенням храму. В решті решт, було обрано одноповерхову будівлю, частина якої перебувала у досить занедбаному стані та довгий час не використовувалась.

О.Олександр особисто приймав участь у проведенні будівелних та рествраційних робіт. Багато часу проводив на місці, де мав з’явитися храм, жертвував власні кошти та час. Незважаючи на труднощі, які завжди виникають при здійсненні задуму, приміщення вдалося відремонтувати, добудувати окремий вхід, встановити нові вікна та двері, виконати оздоблювальні роботи всередині та ззовні приміщення за досить короткий час.

Наразі постало нове питання, вирішення якого було не менш важливим: на честь якого святого буде названий храм? Серед варіантів були святі Кирило та Мефодій, свята мучениця Татіана, та деякі інші. Не наважуючись прийняти рішеня самостійно, о.Олександр звернувся по допомогу до протоієрея Василія. Порадившись шановні отці вирішили, що храм буде названий на честь святої мучениці Тетяни Римської. По-перше через те, що храму на честь цієї святої у Черкасах ще не було, а по-друге ця свята угодниця вважається духовною покровителькою студентської молоді з давніх часів.

Урочисте вікриття храму відбулося у день пам’яті Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова, а саме 21 травня. У цей сонячний погожий весняний день численні віряни міста прийшли, щоб долучитися до цієї події.

Переглядів 397